Sposoby na cellulit. Jak skutecznie pozbyć się pomarańczowej skórki?

Walka z pomarańczową skórką to często nie tylko kwestia estetyki, ale także samopoczucia i pewności siebie. Wraz z nadejściem wiosny oraz zbliżającym się sezonem plażowym pytania o skuteczne metody redukcji cellulitu stają się coraz bardziej palące. W tym artykule prześwietlimy różne zabiegi na cellulit i przybliżymy ich specyfikę – tak, abyś mogła podjąć najlepszą decyzję dla swojego ciała.

Dlaczego mamy cellulit? 

Cellulit to naturalne zjawisko, które dotyka wiele osób i choć nie wygląda estetycznie, to generalnie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka. Pojawia się zazwyczaj na udach, pośladkach, brzuchu oraz ramionach. Charakteryzuje się występowaniem na skórze wgłębień, nierówności i grudek, które swoją strukturą przypominają skórkę pomarańczy.

Powszechnie uznaje się, że cellulit to problem ludzi otyłych, którzy prowadzą siedzący tryb życia i nieodpowiednią dietę. Nie jest to jednak do końca prawda. Bo choć oczywiście nadmierne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej prowadzi do powstawania cellulitu, to z pomarańczową skórką borykają się również osoby szczupłe. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z faktu, że przyczyn powstawania cellulitu jest wiele. Wśród nich można wymienić m.in.:

 • genetykę – skłonność do cellulitu może być dziedziczna, więc jeśli Twoi rodzice mają cellulit, istnieje większe prawdopodobieństwo, że i Ty będziesz go mieć;
 • złe nawyki żywieniowe – dieta bogata w tłuszcze, cukry i niskowartościowe produkty spożywcze może sprzyjać gromadzeniu się tkanki tłuszczowej i pogarszać wygląd skóry;
 • płeć – cellulit to problem, który dotyczy głównie kobiet. Dzieje się tak z uwagi na inną niż u mężczyzn budowę podskórnej tkanki tłuszczowej;
 • brak aktywności fizycznej;
 • zmiany hormonalne;
 • osłabienie tkanki łącznej;
 • zaburzenie krążenia krwi;
 • palenie tytoniu.

Cellulit wodny a tłuszczowy

Co ciekawe, istnieją różne rodzaje cellulitu, które charakteryzują się innymi przyczynami. Cellulit wodny, jak sama nazwa wskazuje, jest związany z zatrzymywaniem się wody w tkance podskórnej. Najczęściej jest to spowodowane nieprawidłowym działaniem układu limfatycznego. Powstawaniu tego problemu sprzyja również zła dieta, brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia. Cellulit wodny zazwyczaj uwidacznia się dopiero po ściśnięciu skóry. Jest on typowy dla osób szczupłych. 


Z kolei cellulit tłuszczowy jest widoczny gołym okiem. W tym przypadku nazwa również wskazuje na przyczynę powstawania problemu. Jest nią oczywiście nadmiar tkanki tłuszczowej. Nierównomiernie rozmieszczone i zebrane w skupiska komórki tłuszczowe naciskają na tkankę łączną, doprowadzając do wytworzenia się charakterystycznych grudek.

Jak pozbyć się cellulitu?

Choć cellulit nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, większość z nas poszukuje skutecznych sposobów na jego redukcję. Charakterystyczne wgłębienia i nierówności na udach, pupie lub ramionach sprawiają bowiem dyskomfort, obniżają pewność siebie i wywołują niezadowolenie ze swojego wyglądu. Walka z cellulitem jest możliwa, ale istotne jest, aby podejść do tego problemu wieloaspektowo, wykorzystując jednocześnie odpowiednią dietę, regularną aktywność fizyczną oraz skuteczną pielęgnację. 

Dobra dieta na cellulit powinna być bogata w warzywa, owoce oraz produkty pełnoziarniste. Bezwzględnie należy z kolei unikać przetworzonej żywności, cukrów, soli i tłuszczów nasyconych, które wpływają negatywnie na wygląd skóry oraz sprzyjają zatrzymywaniu się wody. Niezwykle ważne jest również dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu. Staraj się codziennie wypijać około 30 mililitrów płynu na każdy kilogram masy ciała. 

Kluczowa jest także regularna aktywność fizyczna, która poprawia krążenie krwi oraz wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia takie jak jogging, pływanie czy joga mogą być szczególnie skuteczne w walce z cellulitem, jednak efekt przyniesie tak naprawdę każda aktywność. Najlepiej wybrać tę, którą się lubi, dlatego że ułatwi to wytrwanie w postanowieniu o regularnym ruszaniu się. Oprócz tego pozwoli zacząć postrzegać sport nie jako przykry obowiązek, a przyjemną formę spędzania wolnego czasu.

Oprócz właściwej diety i regularnej aktywności fizycznej walkę z cellulitem może skutecznie wspomóc odpowiednia pielęgnacja antycellulitowa. Idealnie sprawdzą się tutaj peelingi do ciała, które poprawiają krążenie i wygładzają skórę, a także kremy na cellulit. Przykładem takiego produktu jest Go Cellulite Buster PRO, który składa się z m.in. ekstraktu z owoców guarany, L-karnityny, kofeiny czy wyciągu z papryczki chili. Pozwala to na zmniejszenie widoczności cellulitu, a także wygładzenie i nawilżenie skóry. 

Zabiegi na cellulit

Dla osób, którym zależy na bardziej zdecydowanym działaniu, a także przyspieszeniu procesu walki z cellulitem, zaleca się profesjonalne zabiegi z dziedziny kosmetologii estetycznej, takie jak:

 1. Liposukcja kawitacyjna – jest to zabieg, który polega na bezbolesnym rozbijaniu błon komórek tłuszczowych, których zawartość (lipidy) są następnie w naturalny sposób wydalane z organizmu. Jest to możliwe dzięki działaniu fal ultradźwiękowych i prowadzi do wysmuklenia wybranych partii ciała. Liposukcja kawitacyjna jest również polecana na cellulit. 
 2. Endomasaż – jest to doskonałe uzupełnienie rozbijającej komórki tłuszczowe liposukcji kawitacyjnej. Zabieg przyspiesza bowiem proces ich wydalania z organizmu. Dodatkowo endomasaż, który jest połączeniem masażu mechanicznego z precyzyjnie regulowanym podciśnieniem, poprawia ukrwienie tkanek, co wspomaga redukcję cellulitu. 
 3. Lipolaser – to metoda nieinwazyjnego modelowania sylwetki za pomocą lasera. Zimny laser diodowy, wykorzystywany podczas zabiegu, nie tylko redukuje tkankę tłuszczową, ale też poprawia kondycję skóry oraz niweluje cellulit. 

Pierwsza wizyta bezpłatna

Zrób pierwszy krok do sylwetki, o której marzysz. Zacznij już dziś i umów się na bezpłatną wizytę, podczas której wspólnie określimy Twój cel i dobierzemy indywidualny plan Twojej metamorfozy.

Redukcja cellulitu ze Studio Figura Bielsko-Biała – Centrum Kosmetologii

Jeśli poszukujesz zabiegów na cellulit – Bielsko-Biała to miejsce dla Ciebie. Nasze Centrum Kosmetologii w Bielsku-Białej oferuje kompleksowe podejście do redukcji cellulitu, wykorzystując najnowsze technologie i profesjonalne podejście naszych specjalistów. Dzięki zindywidualizowanym planom zabiegowym oraz szerokiej gamie nowoczesnych urządzeń możemy skutecznie wspomóc Cię w walce z cellulitem, poprawiając kondycję skóry i zwiększając jej jędrność. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację i rozpocząć drogę do piękniejszej, gładkiej skóry!

„To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie”.

Przed zabiegiem w Studio Figura Bielsko-Biała wykonywana jest konsultacja celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.