Liposukcja kawitacyjna – redukcja opornej tkanki tłuszczowej

Liposukcja kawitacyjna, nazywana również liposukcją ultradźwiękową, to wyszczuplająco-modelujący zabieg bezboleśnie rozbijający komórki tłuszczowe, które są następnie wydalane z organizmu. Dzięki temu możliwa jest redukcja tkanki tłuszczowej zgromadzonej nawet w najbardziej problematycznych partiach ciała, takich jak brzuch, uda, talia, biodra i ramiona.

Liposukcja za pomocą ultradźwięków jest bezinwazyjna i zapewnia dobre wyniki pomiarowe bez niepożądanych efektów ubocznych, które mogą występować w przypadku liposukcji chirurgicznej. W gabinecie modelowania sylwetki Bielsko zabieg jest przeprowadzany na urządzeniach Beauty Shaper i Cavi Shape.

Co to jest liposukcja kawitacyjna?

Liposukcja kawitacyjna to alternatywny dla skalpela i tradycyjnej liposukcji zabieg modelujący sylwetkę. Podczas liposukcji na podskórną tkankę tłuszczową wybranej partii ciala działają fale ultradźwiękowe o odpowiedniej częstotliwości, co prowadzi do zniszczenia nabłonka komórek tłuszczowych. Tzw. ultradźwiękowa kawitacja rozrywa komórki tłuszczowe i przekształca je w emulsję (kwas tłuszczowy i glicerol), która następnie jest transportowana przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby. Tam jest traktowana tak samo jak tłuszcz dostarczany organizmowi wraz z pożywieniem – ulega przemianie materii, a następnie wydaleniu. W rezultacie zarówno tkanka tłuszczowa, jak i obwody ciała ulegają zmniejszeniu.

Jak wygląda zabieg?

W Studio Figura Bielsko-Biała – Centrum Kosmetologii zabieg liposukcji ultradźwiękowej wykonuje się w seriach. Dokładna liczba zabiegów zależy od ilości tkanki tłuszczowej do zredukowania, jednak zazwyczaj jest to minimum 5-6 jednostek zabiegowych na jeden obszar ciała. Zalecana częstotliwość wykonywania liposukcji kawitacyjnej to raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu z zachowaniem co najmniej dwudniowej przerwy pomiędzy zabiegami. Po zakończeniu serii zabiegowej warto wykonać również zabieg przypominający co najmniej raz w miesiącu.

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej trwa 30 minut. Rozbijanie komórek tłuszczowych odbywa się poprzez przyłożenie do skóry specjalnej głowicy zabiegowej, która za pośrednictwem żelu przekazuje w głąb tkanek ultradźwiękowe wiązki o wysokiej intensywności. W trakcie zabiegu pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych, a po nim nie musi pozostać w domu czy rezygnować z codziennych aktywności.

Zabieg poprzedzony jest konsultacją, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań do wykonania zabiegu liposukcji kawitacyjnej, wśród których znajdują się m.in.: ciąża i karmienie piersią, aktywna choroba nowotworowa, radioterapia, chemioterapia, rozrusznik serca, niewydolność wątroby lub nerek czy też schorzenia układu pokarmowego, zapalenia i drażliwość jelit (przeciwwskazanie miejscowe). Pełna lista przeciwwskazań znajduje się w naszym gabinecie odchudzania w Bielsku.

Z jakim zabiegiem kosmetologicznym warto połączyć liposukcję kawitacyjną?

Doskonałym uzupełnieniem rozbijającej komórki tłuszczowe liposukcji kawitacyjnej jest endomasaż, który przyspiesza proces ich wydalania z organizmu. Co więcej, endomasaż, czyli połączenie masażu mechanicznego z precyzyjnie regulowanym podciśnieniem, poprawia ukrwienie tkanek, stymuluje produkcję kolagenu i pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, dzięki czemu redukuje cellulit w najbardziej newralgicznych partiach ciała. Połączenie tych dwóch technologii zapewnia rezultaty w postaci ujędrnienia skóry, redukcji zwiotczeń i likwidacji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Zalecenia dotyczące zabiegu

W trakcie serii zabiegów zaleca się spożywanie niskotłuszczowych pokarmów oraz zwiększenie ilości spożywanych płynów o około 1-1,5 l dziennie. Zastosowanie się do tych zaleceń ułatwi wydalanie tłuszczu z organizmu, zmniejszy obciążenie wątroby i pozwoli cieszyć się oczekiwanymi rezultatami. Spożycie wody należy zwiększyć także przed zabiegiem – nawodni to tkankę tłuszczową, a co za tym idzie, usprawni proces jej rozbijania.

Chcąc jednak utrzymać efekty osiągnięte za pomocą liposukcji kawitacyjnej, nie należy zapominać o stosowaniu diety o ujemnym bilansie kalorycznym oraz utrzymywaniu odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej.

Dlaczego warto skorzystać z liposukcji kawitacyjnej Bielsko-Biała?

  • liposukcja ultradźwiękowa to nieinwazyjny zabieg redukujący tkankę tłuszczową i cellulit – skóra po nim pozostaje nienaruszona i gładka,
  • liposukcja kawitacyjna zmniejsza tkankę tłuszczową zgromadzoną w problematycznych partiach ciała, która często jest oporna na ćwiczenia i zdrową dietę,
  • zabieg jest prowadzony przez doświadczony i odpowiednio przeszkolony personel.

Liposukcja kawitacyjna – przewidywane efekty

  • redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu
  • modelowanie sylwetki
  • pobudzenie krążenia i metabolizmu
  • wspomaganie odchudzania
  • zmniejszenie obwodów

„To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie”.

Jesteś gotowa aby rozpocząć przygodę
ze Studio Figura już dziś ?

Popularne zabiegi teraz

Kriopoliza

Endermologia

Depilacja laserowa