Sauna Infrared – sauna na podczerwień w Bielsku

Rozgrzewająca sauna z podczerwienią, która jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnej sauny. Bazując na promieniowaniu podczerwonym, skutecznie rozgrzewa ciało bez konieczności osiągania bardzo wysokich temperatur. Korzystanie z sauny poprawia przepływ krwi, wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, regeneruje organizm, łagodzi bóle stawów oraz rozluźnia mięśnie. Ponadto wbudowany w saunę jonizator oczyszcza powietrze i wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia.

Sauna z promieniowaniem podczerwonym – jak to działa?

Sauna Infrared wypełniona jest promieniowaniem podczerwonym IR. Fale IR, o długości pomiędzy 780-1400 nm, dzięki swojej zdolności wnikania w głębokie struktury skóry, ogrzewają ciało, przyspieszając tym samym mikrokrążenie i przemianę materii. Dodatkowo dochodzi do zmniejszenia napięcia mięśni szkieletowych. Co ważne, promieniowanie podczerwone zastosowane w naszej saunie ogrzewa nie powietrze, a ciało osoby przebywającej w kabinie. Dzięki temu zaczyna się ono pocić już w temperaturze 45°C-60°C, czyli znacznie szybciej niż w tradycyjnej saunie (60°C-110°C). Jest to ważne, dlatego że ciało pocąc się, spala kalorie, a także pozbywa się z organizmu toksyn.

Sauna wspomaga proces odchudzania i zwalczania cellulitu, poprawia jędrność i gładkość skóry, podnosi wydajność układu sercowo-naczyniowego, a także łagodzi różnego rodzaju bóle:

 • bóle pleców wywołane stresem, przemęczeniem, reumatyzmem, chorobą zwyrodnieniową;
 • bóle stawów spowodowane intensywnym wysiłkiem, urazami i uszkodzeniami tkanek miękkich, chorobą reumatyczną, zwyrodnieniową, rwą kulszową;
 • bóle menstruacyjne wywołane skurczem narządów rodnych.

Wbudowany w urządzenie jonizator odpowiada z kolei za oczyszczanie powietrza. Zastosowany system jonizacji emituje jony ujemne, które są najbardziej podobne do tych wytwarzanych przez naturę. Zmieniają one ładunek elektryczny cząsteczek unoszących się w powietrzu, np. kurzu, i doprowadzają do ich usunięcia, co wpływa pozytywnie na samopoczucie.

Jesteś gotowa aby rozpocząć przygodę
ze Studio Figura już dziś ?

Sauna Infrared – czy to bezpieczne?

Promieniowanie podczerwone, które składa się na promieniowanie słoneczne, jest potrzebne do funkcjonowania niemal każdego żywego organizmu. Światło to wpływa na prawidłowe funkcjonowanie ciała na poziomie komórkowym, przyspieszając metabolizm. Korzystanie z Sauny Infrared jest więc bezpieczne, o ile oczywiście wykluczy się wszelkie przeciwwskazania do skorzystania z zabiegu, takie jak ciąża, choroby układu krążenia, epilepsja i anemia. Pełna lista przeciwwskazań znajduje się w naszym centrum modelowania sylwetki.

Dlaczego warto skorzystać z sauny na podczerwień Bielsko-Biała?

 • dzięki temu, że w kabinie panują optymalna temperatura i wilgotność powietrza, przebywanie w saunie nie powoduje problemów z oddychaniem;
 • sauna na podczerwień oprócz korzyści zdrowotnych i estetycznych wykazuje również działanie antydepresyjne, wpływając na poprawę ogólnego samopoczucia;
 • sauna wspomaga leczenie chorób skóry, mięśni, rwy kulszowej, reumatyzmu i artretyzmu.

Sauna Infrared Bielsko – przewidywane efekty

 • wspomaganie odchudzania
 • redukcja cellulitu
 • ujędrnienie skóry
 • oczyszczenie organizmu z toksyn
 • rozluźnienie i regeneracja mięśni
 • poprawa przepływu i krążenia krwi
 • złagodzenie bólów mięśni i stawów

Popularne zabiegi teraz

Kriopoliza

Endermologia

Depilacja laserowa